AVOVA – TECHNOLOGIA KTÓRA CHRONI

To co najważniejsze często nie jest widoczne. Dlatego nasi eksperci zebrali w tym miejscu najważniejsze informację o technologii jakie kryją nasze foteliki.

ISIP – Twoja wewnętrzna linia obrony

W razie wypadku z bocznym uderzeniem chcemy zapewnić Twojemu dziecku najlepszą możliwą ochronę. Dlatego wszystkie nasze foteliki samochodowe mają ulepszoną ochronę przed uderzeniami bocznymi – ISIP. Nasza technologia ISIP jest wbudowana w boczne skrzydła. Zamiast zwiększać szerokość siedzeń, umieściliśmy w nich technologię bezpieczeństwa. Oszczędza to również miejsce dla innych pasażerów z tyłu samochodu.

5-punktowa system uprzęży jako standard bezpieczeństwa

Więcej punktów wykorzystanych do systemu uprzęży pomaga rozłożyć więcej energii, która zgromadziłaby się w przypadku zderzenia. W sportach samochodowych nikt z tym podejściem nie dyskutuje. Dlatego wszystkie nasze foteliki dla niemowląt i małych dzieci są wyposażone w 5-punktową uprząż. Łatwo dopasowuje się do ciała dziecka i zapewnia najlepsze dopasowanie. Co więcej, szelki te znacznie zmniejszają siły odczuwane przez dziecko podczas zderzenia.

W przypadku dachowania samochodu, Twoje dziecko będzie dobrze trzymane w siedzeniu bez ryzyka wyślizgnięcia się w tej ekstremalnej sytuacji.

Starsze dzieci zasługują na lepszą ochronę niż zapewniają standardowe „siedziska”

W AVOVA wierzymy, że maksymalne bezpieczeństwo musi być standardem. Również wtedy, gdy Twoje dziecko będzie starsze i wyższe. Dlatego nie produkujemy prostych siedzisk podwyższających bez oparcia i skrzydeł bocznych. Ryzyko poważnych obrażeń podczas wypadku, zwłaszcza z boku, jest bardzo wysokie. Dlatego wszystkie foteliki samochodowe AVOVA są wyposażone w głębokie boczne skrzydła.

Ergonomiczny zagłówek

Głowa wymaga specjalnej ochrony. Nasz zagłówek wykonany jest ze specjalnej pianki o wysokiej gęstości pochodzącej wprast z Formuły 1.
Materiał ma unikalne cechy, łącząc wyższy komfort podczas podróży z wyjątkową sztywnością podczas uderzenia. Pozwala to na znacznie lepszą ochronę delikatnej szyi i głowy Twojego dziecka.

Specjalny zagłówek z wkładką pomniejszającą

W AVOVA opracowaliśmy dwustopniowy system wkładek dla delikatnej szyi i głowy Twojego dziecka, aby zapewnić optymalną ochronę. W miarę rozwoju dziecka będziesz mógł zdjąć dodatkowe warstwy amortyzujące. Znajdziesz to na przykład w AVOVA SPERLING-FIX: możesz wyjąć wkładkę dla małego dziecka, gdy Twoje dziecko ma dwa lata, a drugą wyjąć, gdy Twoje dziecko ma około czterech lat.